10 sierpnia 2012

Historyczny zespół?


Blur, dziś bez wątpienia najbardziej brytyjska z brytyjskich formacji, już w niedzielę wystąpi w londyńskim Hyde Parku jako główna gwiazda koncertu z okazji ceremonii zakończenia Igrzysk. Ten najprawdopodobniej ostatni występ w historii grupy zostanie zarejestrowany i wydany w postaci koncertowego albumu.

Wydawnictwo dostępne ma być w sklepie iTunes już w poniedziałek po koncercie. Tydzień później natomiast ukazać ma się fizyczne, trójpłytowe wydawnictwo „Parklife”, z występem z Hyde Parku na dwóch płytach oraz z bonusowym krążkiem zawierającym niewydane dotąd utwory zarejestrowane podczas serii rozgrzewkowych koncertów, które Blur zagrał w ostatnich miesiącach.

Mało tego, w listopadzie wydana zostanie edycja pięciopłytowa, wzbogacona o DVD z koncertu, specjalną płytę „Blur Live At The 100 Club” z sierpniowego występu w tym londyńskim klubie oraz 60-stronnicową książeczkę z fotografiami.

Wydaje się, że historia Blur faktycznie dobiega końca. Jeśli tak, to monumentalny box „Blur 21”, dwa nowe utwory „Under The Westway i „The Puritan” oraz finałowy koncert wraz z towarzyszącymi mu wydawnictwami są najwłaściwszym sposobem zakończenia działalności u szczytu kariery tego historycznego już zespołu. [Wojciech Nowacki]