6 października 2012

Nowy album Godspeed You! Black Emperor


Wyborna wiadomość dla wszystkich ponurych melancholików oraz, choć do właściwie tożsame, miłośników klasyki post-rocka. 15 października ukazać ma się nowy album Godspeed You! Black Emperor.

Twórcy epickich, dwudziestominutowych kompozycji, mając na koncie dwa epokowe albumy, „F#A#∞” oraz „Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven”, zawiesili działalność po wydaniu w 2002 roku płyty „Yanqui U.X.O.” W roku 2010 grupa powróciła, dając szereg koncertów w Ameryce Północnej oraz w Europie (w tym i 22 stycznia 2011 roku w Poznaniu), co wydawało się raczej ostatnią i wyjątkową okazją by usłyszeć GY!BE na żywo.

Tymczasem Kanadyjczycy nie tylko zaprezentowali nowe utwory, ale i koncertują dalej, a już za niecały miesiąc nowy materiał ukaże się na płycie „Allelujah! Don't Bend! Ascend!”. Znajdą się na niej dwa utwory, „MLADIC” oraz „WE DRIFT LIKE WORRIED FIRE”, znane również jako „Albanian” i „Gamelan” z ostatnich koncertowych wykonań, a także dwie zupełnie nowe oparte na dronach kompozycje. Niezależnie od wyniku statuetka w kategorii Powrót Roku zapewniona. [Wojciech Nowacki]