31 lipca 2013

Stardust Memories Powraca Na Ziemię!


Wbrew pozorom, nie będzie to post o komediodramacie Woodiego Allena z 1980 roku. Będzie o polskim zespole, choć brzmiącym zachodnio. Swego rodzaju cover - band choć wymykający się wszelkim skojarzeniom z tym określeniem bo tworzy aranżacje tak cudowne że osoba niezorientowana w temacie muzyki mogłaby pomyśleć że są to wersje oryginalne.

Stardust Memories to zespół założony przez muzyków grup Marii Peszek, Voice Band, Letters From Silence i Magnificent Muttley. W 2012 roku ukazała się debiutancta EPka "Stardust Memories EP" z utworami takimi jak "Song 2" czy "Little Bit" Lykke Li. W tym miejscu chciałabym szczególnie pochwalić cover duetu Röyksopp. A oto link do bandcampa grupy.

W niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się nie tylko nowych aranżacji znanych utworów, ale także materiału autorskiego, który usłyszeć można będzie m.in 22-go sierpnia w warszawskim klubie Niedorzeczni przy ulicy Wioślarskiej 12.

Na tę chwilę zespół opublikował jeden autorski numer zatytułowany "Whilist". Gorąco polecam ten kawałek do odsłuchu, nucąc przy tym "you want me to leave you, i don`t want to". [Agnieszka Hirt]