12 listopada 2013

Najlepsze PIVO na Dolnym Śląsku


Bolesławiec nie jest może najpopularniejszym punktem na koncertowej mapie, gdyby jednak ktoś miał w planach wizytę na pięknym jesiennym Dolnym Śląsku, niech wybierze się w piątek 15 listopada na godzinę 20 do bolesławieckiego Teatru Starego na koncert zespołu PIVO.

Przypomnijmy, że ten głogowski zespół był jednym z fali polskiego rocka lat dziewięćdziesiątych, w 1995 roku zdobył nagrodę Marlboro Rock-In (współorganizowaną ówcześnie przez "Tylko Rock") a debiutancka płyta dorobiła się dwóch przebojów "Dziki Dziki" oraz "Słońce, które znasz". Jednak choć drugi album został zarejestrowany, to nie miał szans się już ukazać a zespół zakończył i działalność koncertową.

Lider grupy, Wojciech Garwoliński, w późniejszych latach nie tylko udzielał się w niezwykle ciekawym projekcie Kości, ale i poświęcał się działalności solowej pod szyldem G.Wolf. Jego tegoroczny album "Magnetic Dog" przyniósł nam przyjemnie satysfakcjonującą porcję klasycznego gitarowego rocka, powstałego gdzieś na przecięciu Hendrixa i QOTSA.

Tymczasem dokonała się reaktywacja dawnego zespołu Garwolińskiego, który właśnie w Bolesławcu wystąpi z programem koncertowym "PIVO plays G.Wolf". Kto zatem wybierze się na to wyjątkowe wydarzenie, będzie miał okazję usłyszeć zarówno ich dotychczasowe klasyki, jak i premierowe kompozycje nad którymi PIVO obecnie pracuje. Całość zaś dopełnią utwory z płyty "Magnetic Dog" G.Wolfa. Serdecznie zapraszamy a zespołowi życzymy powodzenia! [Wojciech Nowacki]