26 listopada 2013

Ocean z Krakowa, czyli nowa płyta Cinemon!


Tekst będzie o nowej płycie Cinemon. Jesteśmy patronem medialnym tego wydawnictwa i jak się pewnie domyślacie, czy chcemy czy nie chcemy -  musimy ich pokochać na kilka tygodni. Tak się dobrze składa, że nie przyjmujemy propozycji patronatów jeśli nam się coś wybitnie nie podoba. Pod tym względem jesteśmy jak Polskie Radio. Z tą różnicą, że nam nie trzeba wysyłać dziesięciu płyt do odsłuchu. Tak więc: przedstawiam wam jedno z lepszych wydawnictw końca roku 2013!

Grupa powstała w Krakowie, cztery lata po atakach na WTC, oraz w roku w którym zadebiutował inny polski zespół: The Car Is On Fire. Od początku w zespole grał Michał Wójcik i Kuba Pałka, którego nazwisko słusznie podsuwa wam pomysł, że jest perkusistą. Zmieniali się basiści. Standard. Od dłuższego czasu jest nim, najmłodszy zresztą w zespole, Kuba Tracz, którego dziewczyny (i chłopaki) pewnie kojarzą z koncertów Clock Machine.


Nowy, trzeci krążek tej krakowskiej kapeli, nosi tytuł Perfect Ocean i zawiera ponad 43 minuty świeżej muzyki. Dziesięć numerów autorskich i jeden bonus track w postaci aranżacji numeru A Perfect Day Elise PJ Harvey, który już wam prezentowaliśmy, ale pokażemy raz jeszcze. Za to zdjęcie powyżej obrazuje prace nad najnowszym dziełem.

Oficjalna premiera Perfect Ocean, zapowiedziana została na 11 grudnia tego roku. Od maja w sieci można jednak odsłuchać kawałków Remember Me oraz Nobody`s Gonna Put Out The Fire. Na resztę musicie niestety troszkę poczekać. Ale tylko troszkę. Już niedługo... [Agnieszka Hirt]