14 stycznia 2012

Co tam panie w muzyce? #2: Skuty łańcuchami

Wydawałoby się, że człowiek skuty łańcuchami nie jest w stanie wykonywać zbyt wielu ruchów. Tymczasem Alice In Chains szykują nową płytę. Oczywiście z Duvallem na wokalu. Niedługo rozpoczną się prace nad następcą "Black Gives Way To Blue", który był niewątpliwym sukcesem i przełomem w historii zespołu. Mocno trzymam kciuki za kolejny krążek Alice w nowym składzie.

Gdy poproszę o skojarzenia z paleniem papierosów to prócz trywialnych typu: dym, rak płuc itp. powinny paść dwa słowa. Jakie? Oczywiście, że Snoop Dog! Czasem mam wrażenie że ten człowiek urodził się z cygarem w ustach. Chyba znudziło mu się rapowanie bo postanowił wraz z dominikańską firmą Executive Branch stworzyć własną markę cygar. Będą się nazywały Executive Branch Cigarillos i kosztowały... 99 dolarów za 2 sztuki.

Jedna rzecz której nie można przegapić i tym samym nie zauważyć: w zeszłym tygodniu pisałam o francuskim duecie Air wydającym ciekawą płytę. W tym mam coś lepszego. Inny francuski duet przyjeżdża po raz pierwszy do Polski! Justice pojawi się na naszym Openerze więc jeśli zamierzacie odwiedzić ten festiwal to upewnijcie się, że nie przegapicie takiej okazji.

Pracownicy portalu Facebook dokonali odkrycia (a przynajmniej tak im się wydaje). Dotarło do nich, że dwie lub więcej osób mogą słuchać tego samego utworu w tym samym czasie! SZOK! Dlatego stworzyli wewnątrz Facebooka serwis pozwalający to robić. Świetnie! Teraz wszyscy mogą wspólnie męczyć utwór Gotye "Somebody That I Used To Know"... Oni chyba na prawdę chcą żebyśmy wyglądali jak to społeczeństwo z WALL.E-go.

Coś bardziej porywającego. Vince Clarke oraz Martin Gore z Depeche Mode ukończyli prace nad wspólnym albumem. Nazywa się on "Ssss" i trafi do sklepów 12-go marca. Panowie całość stworzyli wysyłając do siebie na zmianę e-maile z samplami. Płyta jest podobno czysto instrumentalna, i żadnych wokali na nich nie uświadczymy.

Należy się też przyglądać grupie The Flaming Lips. Zapowiedzieli oni bardzo ciekawy album. Do współpracy zaprosili m.in. Yoko Ono, Bon Ivera, Nicka Cave'a czy Lykke Li. To może być jedna z ciekawszych płyt tego roku.

A! No i Dave Grohl obchodzi dzisiaj 43 urodziny. Złożyłabym mu życzenia, ale... NME już mnie uprzedziło. [Agnieszka Hirt]