24 października 2012

Co tam panie w muzyce? #6: Karteczka przeznaczenia


Czy papier może stać się sławny? Pytanie to na wstępie postawione tak śmiało, choćby z największym trudem rozwiązać by należało. Otóż może!, może! i to o każdej porze, jeśli tylko odwiedzicie internetu przestworze! 26–go listopada ukaże się nowa płyta Alicii Keys zatytułowana „Girl On Fire“. I z tej właśnie okazji, notes stał się gwiazdą. A szczegóły odkryjcie sami.

Pozostając w ognistych tematach, pozwolę sobie napomknąć o nadchodzącej płycie Foals. Będzie się ona nazywała „Holy Fire” i możemy się jej spodziewać na początku przyszłego roku. Poprzedni album – „Total Life Forever” – zrobił na mnie spore wrażenie, dlatego mocno trzymam kciuki za kolejne dzieło tych panów.

Przedwczoraj brytyjską prasę obiegła informacja o tym, że James Blunt schodzi ze sceny muzycznej. Na pocieszenie wszystkich dotkniętych fanów, wczoraj na scenę (a właściwie na ekrany) wszedł inny James. James Bond. A Ty drogi czytelniku, jak radzisz sobie z tą wielką stratą? Porady prosimy kierować na maila redakcyjnego. Na zwycięzce czeka ręcznie wykonany ołtarzyk ze screenem klipu do „You're beautiful”. Mną tak wstrząsnęła ta wiadomość... że z radości świętowałam i dlatego odcinek pojawia się z jednodniowym opóźnieniem.

Ile bylibyście w stanie zrobić dla krzywego ciasteczka? Czy pomalowalibyście sobie twarz na czarno? Wytatuowali penisa na czole? Przykleili sztuczne sutki do powiek... A oni? Dali z siebie tyle i jeszcze więcej! Zapraszam do skonsumowania cias... pff!, wideoklipu The Black Keys oraz pana który z tym ciasteczkiem w gruncie rzeczy wiele ma wspólnego. Pan Robert Fitzgerald Giggs (powszechnie znany po prostu jako RZA) jest bowiem zafascynowany kulturą wschodu, co widać i słychać nie tylko na powyższym obrazku, ale i na wcześniejszych produkcjach RZA.

Teraz kilka przypomnień o nadchodzących wydawnictwach (no i pamiętajcie, że nowe Voo Voo już krąży po kraju!) Na początek grudnia (3–go) zapowiada się reedycja „The Fat of The Land” formacji The Prodigy. Jest to nie tylko okazja zakupu dla oddanych fanów, bo do wydawnictwa zostaje dorzucona EP–ka z remiksami następujących utworów: „Smack My Bitch Up”, „ Firestarter”, „Breath” oraz „Mindfields”.

23–go listopada, formacja Muzyka Końca Lata wydaje wspominkowy krążek zatytułowany „Szlagiery“. Znajdzie się na nim m.in liczący przeszło 40 lat utwór grupy ABC o wdzięcznej nazwie „Nie ukryjesz się przede mną“. Już teraz możemy podziwiać zdolności wokalne i gimnastyczne wokalistki MKL Oli Bilińskiej.

12–go listopada płyty wypuszczają zespoły Soundgarden („King Animal”) oraz Crystal Castles. Ten drugi, jak wiemy, przesunął premierę swojego najnowszego dzieła („III“) o tydzień, za to możemy posłuchać pierwszego singla –„Wrath Of God“.

6 listopada wchodząc do Empiku natkniecie się z kolei na nowiutki krążek KIM NOWAK zatytułowany „Wilk”. Od jakiegoś czasu w sieci krąży ten oto kawałek, i cóż... chyba warto wydać te kilka dyszek, jak sądzicie? W tym samym miesiącu do sklepów ma trafić pierwszy LP Kamp!, choć dokładnej daty na razie nie ujawniono. Póki co, możecie już podziwiać muzyczny obrazek do utworu „Dancing Shoes” Moniki Brodki, zremisksowanego właśnie przez wspomniane trio.

Na koniec wieści niemuzyczne. Ich sponsorem jest podobnie jak dwa tygodnie temu – Justin Bieber. Jakiś Pan z Michigan, który sądzi, że jest ojcem Seleny Gomez (nie pytajcie jakiego zioła się napalił, bo ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych nie wiemy nawet jak się nazywa), upiera się, że Justin ukradł jego kartę kredytową, a pieniądze miał przeznaczyć na powiększenie przyrodzenia... Ja się tu głupio nabijam, a może to wszystko prawda i teraz biedny obywatel musi walczyć o pieniądze pożyczone Bieberowi, które ten przeznaczył na rzekomą aborcję Seleny... i powiększenie penisa. [Agnieszka Hirt]