8 listopada 2012

Co tam panie w muzyce? #7: Jesus Christ!


Życiową przemianę przeszedł także Snoop Doog. Zapomniał o swoich cygarach Executive Branch na rzecz wiecznie palonego krzewu i zmieniając imię na Snoop Lion, stał się - jak sam twierdzi - reinkarnacją Boba Marleya. Jeśli ciekawi was jak sprawdza się stary raper w formie rasta oraz co sądzą małe pszczoły o tej nagłej zmianie, to zapraszam do obejrzenia klipu „La La La”.

Jeden z najwybitniejszych komiksiarzy na globie, znany ze swych anarchistycznych poglądów, napisał niedawno balladę. Autor m.in. Watchman oraz V for Vendetta - Alan Moore - stworzył a potem odtworzył utwór na cześć grupy Anonymous oraz międzynarodowego ruchu Occupy. Nie ma co więcej gadać, trzeba posłuchać! I coś jeszcze... remember remember, the 5th of November.

Pod koniec października grupa Riverside poinformowała, iż nagrywanie najnowszej płyty - „Shrine Of New Generation Slaves” - dobiegło końca. Już w styczniu możecie pobiec po płytę do najbliższego EMPIK-u a w marcu poskakać na koncertach.

Mam jeszcze jedną dobrą informację dla miłośników cięższych brzmień. Brytyjski zespół Rolo Tomassi wydał 5 listopada trzecią już w swoim dorobku płytę. Za produkcję krążka zatytułowanego „Astraea” odpowiadał Jason Sanderson, który majstrował również debiut „Hysterics”.

Tych którzy kochają skowyt zapewne ucieszy fakt, że już niedługo światło dzienne ujrzy pierwsza płyta supergrupy „Atoms For Peace”. której przewodzi król lamentu - Thom York.  Będzie ona nosiła nazwę „AMOK” i pojawi się w sprzedaży pod koniec stycznia nowego roku. Już teraz możecie posłuchać próbki możliwości atomów. Jest jak zwykle w przypadku Yorka tajemniczo ale nie brakuje też dynamiki i zadziorności. Jestem tylko ciekawa jak to się przedstawia na żywo...

Z nowości mamy jeszcze kolejny singiel Stereophonics z nadchodzącej płyty „Graffiti On The Train”. Utwór „In a Moment”, możecie ściągnąć zupełnie za darmo z oficjalnej strony zespołu. Grupa The Killers przedstawiła z kolei klip do utworu „Мiss Atomic Bomb” z  ich najnowszego krążka „Вattle Born”. Nic specjalnego ale dla ciekawskich podaje link.

Poza tym coraz bliżej święta, coraz bliżej święta i czują to nie tylko galerie handlowe, ale również artyści. Noel Gallanger oraz Kasabian mają w planach nagrać cover utworu „Walking In The Air”, pochodzącego z kultowego filmu animowanego „The Snowman”. Na razie polecam posłuchać oryginału i użyć wyobraźni. A jak tylko pojawi się nowa wersja, z pewnością was o tym poinformuję!

Na koniec dobre rady cioci Palmer. Jeśli wydaje wam się, że na każde pytanie istnieje odpowiedź to jesteście w błędzie. Ciocia Amanda uczy: „there is no answer”. Zachęcam do obejrzenia całości lekcji i cóż, do następnego razu! [Agnieszka Hirt]