1 grudnia 2012

Co tam panie w muzyce? #8: Wspominki


Czy kojarzycie ten występ? Florence pobiła wtedy frontmana White Lies na łopatki. „Unfinished Business” za sprawą pani Welch nagle przemienił się w finished business. Tym razem Florence potowarzyszyła Rolling Stones i wyszło to tak, że uśmiech mimowolnie rysuje się na twarzy. Check it out! A przy okazji, oczywiście wszyscy widzieliśmy już teledysk do „Doom And Gloom” oraz słyszeliśmy „One More Shot” - kolejny utwór z niedawno wydanej płyty „Grrr!” Stones'ów.

Wielu ludzi skaczących na dyskotekach przy muzyce Skrillexa, zapewne nie zdaje sobie sprawy że w czasach swojej młodości tworzył taką oto muzykę. A co teraz, oprócz łączenia dźwięków tworzy Sonny? Otóż niedawno wyszła jego autorska gra - „Skrillex Quest”, którą zmajstrował dla niego James Oda. Inspirowana nintendowską przygodówką („The Legend Of Zelda”) gra, jest już dostępna dla wszystkich fanów wirtualnej rzeczywistości i psychopatycznych wielbicieli muzyka.

DJ Laski Wyrywam (czyli Borys Dejnarowicz) oraz Piotr Maciejewski (obecnie Drivealone), mogą się już pochwalić kolejnym dziełem CNC. „False Awakening”, będący drugim krążkiem duetu, ukazał się nakładem wytwórni DRAW na początku listopada i póki co zbiera wiele pozytywnych recenzji. A oto próbka materiału.

Przy okazji wydania świeżego dzieła Mike`a Pattona, wertowałam ostatnimi czasy najróżniejsze klipy. I na co wpadłam? Dany Devito i Mike. Taka tam ciekawostka. A dla tych co jeszcze nie mieli okazji usłyszeć: nowiutki Tomahawk!

Teraz mała zmiana trasy. Co jakiś czas na redakcyjnego maila przychodzą próbki muzyki od różnych zespołów. Odkryłam ostatnio, że szczególną moc władania nad moimi zmysłami mają krakowskie, niezależne grupy. Zapraszam więc do zapoznania się ze świetnym rock'n'rollowym bandem Cinemon oraz równie elektryzującym Dżindżer Projekt.

Poza tym mam niespodziankę, dla wszystkich którzy lubują się w nietuzinkowych rockowych brzmieniach. A Joker`s Rage, zespół który zadebiutował w 2010 roku, wydał kilka dni temu nowy i równie zaskakujący krążek. Do odsłuchu tutaj.

Na koniec update z obozu Hot Chip. Nowy singiel i klip, który został wyprodukowany przez Petera Serafinowicza (podejrzewam, że większość ludzi kojarzy go z Gwiezdnych Wojen). I to by było na tyle moi mili. Za oknem zima także ubierajcie się ciepło! Udanego weekendu! [Agnieszka Hirt]