6 grudnia 2012

Co tam panie w muzyce? #9: Tu znajdziesz odpowiedź


Nikt, nie używa białych kredek, bo są mniej białe niż biel czystej kartki. Tak samo nikt nie powinien próbować zrobić kolejnego coveru „Please please, let me get what i want” The Smiths. Najbardziej udany wypuścili Deftonesi na swoim „B-sides & Rarities” i nie ma sensu próbować dalej! Jednak znalazł się śmiałek o imieniu i nazwisku Johny Marr. W sumie to najgorsza wersja tego utworu w ogóle... bezpłciowa, jak jajko bez żółtka.

Za oknem prószy już nieśmiało śnieg i jak zwykle o tej porze roku, najczęściej wygrywanymi w centrach handlowych nutami są nieśmiertelne świąteczne hity. Na miejscu pierwszym plasuje się piosenka „All I Want For Christmass Is You”. Ale równie wysoko trzyma się ten hicior!

Jednak teraz wracamy do teraźniejszości, bo jest o czym opowiadać. Chłopcy z The Killers niepotrzebnie przyznali się, do bycia niegrzecznymi. A skutki tego niefortunnego posunięcia możecie obejrzeć na klipie do „I Feel It In My Bones”. Jakie oni tam koszmary przeżywają! A co do koszmarów... oto moja odpowiedź dla tego wrednego Mikołaja z klipu.

Gwiazdkowy klimat wprowadzili także do eteru panowie z Glasvegas. Utwór „No Her, No HYmN”, możecie ściągnąć za darmo (lub przeznaczając dowolną kwotę na cele charytatywne) z oficjalnej strony zespołu.

11 grudnia Big Boi z grupy Outkast wydaje swój drugi solowy album, zatytułowany „Vicious Lies And Dangerous Rumours”. Jeśli jesteście zwolennikami hip hopu i jego pochodnych, tojuż dziś możecie posłuchać utworu „She Hates Me”, nagranego w kolaboracji z raperem Kid Cudi.

Nowości płyną także ze studia Snoop Lion'a. Oto „Here Comes The King” wyprodukowany przez Majora Lazera. A skoro już jesteśmy przy tym temacie, to muszę się wam do czegoś przyznać. O wiele bardziej podobał mi się Snoop w takich klimatach.

Co do nowego krążka Alicii Keys, o którym opowiadałam trzy odcinki temu... tyle było wokół tego zamieszania i budowania mitu powracającej gwiazdy, a jak ukazał się tytułowy utwór, to z żalem na twarzy słuchałam starań Nicki Minaj, która przez panią Keys została zaproszona do współpracy. Moja odpowiedź dla tego duetu to Gangsta Lovin.

Ale dla wszystkich tych, którzy podobnie jak ja po zapoznaniu się z „Girl On Fire” czują niestrawność, mam małą graficzną niespodziankę, która z miejsca sprawi, że kąciki waszych ust powędrują ku górze. (PS. A zawsze mi mówiono że mam najbardziej wykręconą mimikę... I don't think so).

Duet Gotye i Kimbry tak zawładnął umysłami Brytyjczyków, że okazuje się, iż jest to najlepiej sprzedający się utwór 2012 roku! Moja odpowiedź  na  najsmutniejszą piosenkę ostatnich dwunastu miesięcy to... najsmutniejsza piosenka o świątecznej miłości. Możecie ją kochać lub nienawidzić, ale nie zmienicie faktu, że zawładnęła grudniowym rynkiem muzycznym, o!

Teraz coś z rodzimego podwórka. Co niektórzy pewnie kojarzą ten zespół z festiwalu w Jarocinie albo którejś ze stacji radiowych. „Na Razie, Pa” z drugiej płyty zespołu Organizm, po roku od premiery, doczekało się teledysku. Wokalista wyśpiewuje tu „wiem dużo i nie wiem nic”. Moja odpowiedź i zarazem uproszczenie jego dylematu to słynna fraza Sokratesa „Wiem, że nic nie wiem”.

Na koniec zostawiłam informację o MusicRage – akcji, która potrwa jeszcze dwanaście dni. Przedsięwzięcie wzorowane jest na „Humble Indie Bundle”, tyle, że tym razem chodzi nie o gry, ale o muzykę. Paczki świetnej muzyki czekają na was! Płacicie tyle ile chcecie, a dodatkowo sami decydujecie, jaki procent kwoty wpłynie na konto MusicRage, a ile otrzyma artysta. Mamy tu trzy kategorie muzyki: Metal, Jazz i Gry. I ja polecam coś z tej ostatniej szuflady. [Agnieszka Hirt]