14 lipca 2013

Co Tam Panie w Muzyce? #14: Chaotycznie o Tym


Dawno mnie nie było... Nie będę nawet przez chwilę starała się tłumaczyć bo i tak mi nie uwierzycie. Po wstępnej analizie przypadku, ustaliłam wersję następującą: czarujący kosmici w przebraniu francuskiego duetu Daft Punk porwali mnie na miesięczne wakacje i tam molestowali coverami "Get Lucky". A jeśli o te chodzi, to powstało ich już tyle że nie zdziwiłabym się gdyby po jakimś czasie wyszedł krążek zatytułowany "Random Get Lucky Covers". Do moich ulubionych należą ten stworzony przez George`a Barnetta oraz parodia z wykorzystaniem wizerunku Baracka Obamy. Czy prezerwatywy "Get Lucky" wyszły z durex`a czy nie, pozostaje wciąż owiane tajemnicą. Tak czy inaczej seks do reklamy wszedł już dawno i bardzo mu tam dobrze, więc nikogo nie powinno dziwić że i muzyka promuje się poprzez skojarzenia z hedonizmem.

Ostatnio sporo uwagi przykuł do siebie Nick Cave, który to na najbardziej oczekiwanym gdyńskim festiwalu opluł jakąś młodą damę, której zapewne wydawało się że śpiewa dla niej miłosną pieśń. Opener już minął ale zaczął się Slot Art Festival. Jak on się skończy to na następny poczekamy sobie do 19-go lipca, chociaż w akcie desperacji zawsze można wybrać się na poczciwą Maltę która w Poznaniu trwa od końca czerwca i potrwa jeszcze do trzeciego tygodnia lipca. I tu zapewne pojawi się pierwszy dylemat festiwalowiczów, gdyż Jarocin Festiwal pokrywa się z ostatnimi dniami Malta Festival Poznań podczas których zagra m.in Atoms For Peace. Woodstock i Off Festival też się posprzeczają ale to dopiero na początku sierpnia więc już sobie odpuśćmy te ploteczki i zajmijmy się poważnymi dylematami Justina Biebera.

Justin pokłócił się z Bilem Clintonem... a właściwie to publicznie wyraził swoją opinię na jego temat... a potem szybciutko wycofał się ze swojej wypowiedzi i grzecznie byłego prezydenta przeprosił.

Po trzech akapitach zwykle staje się poważna. Przyszedł zatem czas na podanie kilku informacji, które mogą zaciekawić jedną z dwóch osób które w ogóle jeszcze czytają CTPWM. Pierwsza z nich jest taka, że Michael Diamond z Beastie Boys ma dla was nową muzykę. Długą i o dość specyficznej nazwie. Mix ma się rozumieć.


Dawid Podsiadło wydał ładną płytę, chociaż zdania na temat jego talentu są podzielone. Ja uważam że go posiada a najbardziej lubię to sobie udowadniać słuchając utworu Elephant. Pozostając w kraju, pragnę polecić jeszcze nowy kawałek od Mateusza Niedodźwięki. Co prawda troszkę już czasu minęło, ale lepiej późno niż w ogóle a poza tym tłumaczy się ten kto winny więc kończę swój marny wywód i odsyłam was do muzyki.

Dwa dni temu w eter poleciał nowy kawałek od Justina Timberlake`a zatytułowany "Take Back The Night". Jak donosi amerykańska prasa muzyczna, pod koniec września ukaże się krążek zatytułowany "The 20/20 Experience - Part 2" będący - jak łatwo się domyślić - kontynuacją wydanego w maju " The 20/20 Experience".

Na tę samą datę, zapowiedziana została premiera jedenastego albumu grupy Korn. "The Paradigm Shift" światło dzienne ujrzy 30-go września, przy czym do zespołu powrócił Brian `Head` Welch (mała dygresja: Welch adoptował aż 212 indyjskich dzieci...), którego gitary po raz ostatni usłyszeliśmy przy okazji krążka "Take A Look In The Mirror". Przypomnijmy sobie co nieco z tej szóstej płyty. Tadam!

Ostatnia informacja pochodzi z obozu Arcade Fire, którzy w odpowiedzi na twitnięcie  fana frazy "you`re my favourite", powiadomili jego, a zarazem świat że kolejny materiał ich autorstwa ukaże się 29 października. To się jeszcze okaże, a tymczasem posłuchajmy sobie jednego z piękniejszych utworów z "The Suburbs"! [Agnieszka Hirt]