24 lipca 2013

Co Tam Panie w Muzyce? #15: Blured Lines Dla Pań


Medialną gwiazdą tygodnia stał się George Alexander Louis, który mimo zupełnego braku osobistej historii (no pomijając rozdmuchanie jego wyjścia z księżny Kate), otrzymał wsparcie milionów ludzi. Do wsparcia (całe szczęście że nie do parcia - to by dopiero była parodia) przyłączyli się nawet muzycy, którzy poprzez swoje konta na twitterze graturowali narodzin młodego księcia szczęśliwej parze oraz wyrażali swoje zaciekawienie imieniem nowego członka rodziny królewskiej.

Wpisując w pole wyszukiwania kanału youtube frazy "blured lines parody", oczom internauty ukazuje się bogata lista filmów naśladujących hit Robina Thicke. Jednak mistrzostwo w tej klasie osiągnęła grupa Mod Corousel, która stworzyła - niezaprzeczalnie najlepszą - parodię tego klipu ever!

Pozostając w klimatach żartu i żenady, to co czasem można przeczytać w amerykańskiej prasie muzycznej sprawia że człowiek na chwilę zapomina o absurdach polskiej telewizji. Otóż ostatnio NME postanowiło poinformować swoich czytelników iż Beyoncé, podczas jednego z koncertów, zaplątała swoje włosy w jakiegoś fana. Po chwili włosy wróciły na swoje miejsce a dzielna gwiazda dokończyła wykonywać utwór "Halo". Pozostawię tutaj miejsce na wasz osobisty komentarz.

A! Z kolei jej mąż, Jay - Z, postanowił nie nazywać się już Jay - Z, lecz Jay Z. Mention it...

Z istotnych informacji, warto wspomnieć o planach grupy Metalica na 2014 rok. Po pierwsze: mówią, że będzie płyta. Ostatnia wydana w 2008 roku, nosiła tytuł "Death Magnetic" a przyszłoroczna ma być jej kontynuacją. Poza tym dopiero co wyszedł oficjalny trailer do filmu 3D zatytułowanego "Metalica - Through The Never", który podziwiać będzie można już niebawem.

Florence Welch wykonała niedawno w jednym z londyńskich barów cover - wymolestowanego już przez wielu - singlowego "Get Lucky" duetu Daft Punk. Wideo z tego występu zobaczycie po kliknięciu. O tutaj.

W kraju, trwa oczekiwanie na dwa ostatnie alternatywne festiwale. Czy OFF wygra bitwę o słuchaczy z o wiele starszym kolegą Woodstockiem? Tego nie wie nikt. Na wyniki przyjdzie nam poczekać jeszcze ponad tydzień.

Ósmego lipca ukazała się debiutancka EPka Michała Wendekera "UNDERDOG" - utalentowanego chłopaka z Lublina, którego twórczość zaczyna się na łagodnych, płaczliwych balladach a dochodzi aż do mocno brzmiących gitar i bluesowej chrypy.

A na koniec coś co podesłał nam na maila redakcyjnego pewien artysta. Być może komuś się spodoba. Panie i Panowie: Sauer Adler[Agnieszka Hirt]