11 sierpnia 2013

Co Tam Panie w Muzyce? #16: Miej odwagę, macaj flagę!


Nie podlegającym dyskusji faktem, jest ten, że MGMT skończyło się wraz z wydaniem debiutanckiego albumu. A uściślając, skończyło się wraz z wytworzeniem utworów „Electric Feel“, „Kids“ i  „Time To Pretend“. Ostatnio pojawił się singiel z nadchodzącej - trzeciej już - płyty. I w sumie nie byłoby po co go odtwarzać, gdyby nie to, że klip jest całkiem fajny. Także „play“ w imię obrazu nacisnąć możecie!

Hiciorem tygodnia stała się życiowa decyzja frontmana Led Zeppelin, Roberta Planta. Postanowił on uskutecznić obnażanie swojego osobistego życia i założył konto na twitterze, google + oraz Instagramie, co wywołało ogromne zainteresowanie nie tylko fanów ale jak to zwykle bywa, również mediów (w tym NME).

Bloodhound Gang koncertowali niedawno na Ukrainie. Ich basista zapewnił im dożywotnią pamięć w tym kraju jak i w sąsiadującej z nim Rosji. Jak on to zrobił? Czy wystąpił w obronie Pussy Riots? Pozdrowił publicznie Putina? Nic z tych rzeczy! Jego bronią była niewielka flaga którą... no zobaczcie sami co zrobił. Tak czy inaczej, władze się obraziły i chłopaki nie mają prawa wkraczać na rosyjskie sceny.

Kiedy rozpadła się grupa My Chemical Romance, był to dla mnie bardzo przyjemny news. Ale teraz zaczynam się zastanawiać czy nie był to cios od losu. Po odsłuchaniu kawałka, który kilka dni temu wrzucił do sieci Frank Iero, zaczynam mieć wątpliwości...

Jak w każdym (prawie każdym) odcinku, nadszedł czas na kilka przydatnych informacji. Zatem: utwór Foals "My Number" doczekał się kolejnego remiksu. Tym razem od Parachute Youth. A czy wyszło to dobrze czy źle, oceńcie sami.

Nowe dzieło Kings Of Leon, zatytułowane "Mechanical Bull" ukaże się 24-go Września. Tymczasem, kilka dni temu ukazał się nowy utwór  "Wait For Me" , a  do znanego nam już "Supersoaker" powstał wideoklip.

Obrazem do swoich dźwięków zaszczycił nas także zespół Arctic Monkeys, który dokładnie dzisiaj wypuścił wideo do "Why`d You Only Call Me When You`re High?" I tak sobie myślę, że każdy z nas ma przynajmniej jedną taką dziwną noc za sobą. Grunt, że się przeżyło, prawda?

PJ Harvey, królowa mroku i obrończyni człowieczeństwa (czy ja nie przesadzam...) stworzyła pieśń protestacyjną na cześć Shaker`a Aamer`a, który już od 11 lat jest więziony przez władze USA w placówce w Guantanamo. Żadne to dzieło sztuki, ale miejmy nadzieję że osiągnie zamierzony przez artystkę cel.

A na koniec mała parodia zinformatyzowania społeczeństwa. ("It`s football on your phone, ohh"...) Enjoy[Agnieszka Hirt]