14 września 2013

Co Tam Panie w Muzyce? #17: Pure Heroin and Happy Birthday to DNA


Do kalendarzowej jesieni zostało jeszcze sporo dni, ale za oknem już widać jej barwy. Oprócz pożółkłych liści pojawiają się też nowości płytowe (tyle że - niestety - nie za oknem). Po letniej burzy festiwalowej to dobry moment na promowanie nowych wydawnictw. Zdecydowali się na to Arctic Monkeys, Arcade Fire, Kings Of Leon, Janelle Monáe czy choćby Franz Ferdinand.

Dwa tygodnie temu, czyli 31 sierpnia DNA Muzyki obchodziło swoje trzecie urodziny. A jak dowiecie się z muzycznej pocztówki "trzy to bardzo ważna liczba w życiu każdego człowieka i portalu". Ewa Juszczuk stworzyła dla nas super grafikę, także jeszcze raz pozwolę sobie wam ją przypomnieć.

O ile kolaborację Pharrella Williamsa z Daft Punk można uznać za obustronny sukces, o tyle ostatnie doniesienia o jego rzekomej współpracy z One Direction, stawiają duży znak zapytania nad moją sympatią do jego falsetowego wokalu.

Pozostanę na chwilę w temacie okołorobotowym. Otóż pewien pan, podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Currys, został poproszony o zatańczenie do starszego przeboju duetu, Around The World. Całe szczęście, że nie wziął do serca tytułu kawałka i nie zaczął tańczyć dosłownie around the world... a przy okazji: znów ktoś zrobił cover Get Lucky, sprawdźcie kto taki!

Na najnowszej płycie Avril Lavigne, która ukaże się na początku listopada, gościnnie pojawi się Marilyn Manson. Kawałek zatytułowany Bad Girl będzie niestety jedynym z udziałem artysty.

Z ciekawostek płytowych, mamy jeszcze EPkę od Pixies! Zatytułowana "EP - 1", zawiera cztery utwory: Andro Queen, Another Toe In The Ocean, Indie Cindy oraz What Goes Boom.

Jeśli ktokolwiek z was cierpi na wakacyjny zawód miłosny a ma już dość Lany Del Rey, wykonującej Summertime Sadness, to dobrym zamiennikiem może być wykonanie Rizzle Kicks. Z kolei remix RZA, który wziął na ruszt kawałek Alt - J, Breezeblocks niekoniecznie przypadł mi do gustu, bo odbiera oryginałowi energię, która jest jego ogromnym atutem.

Ciekawy mix, wypuścili niedawno Thom Yorke i Nigel Godrich. Zatytułowany jest You Wouldn`t Like Me When I`m Andry Mush i już za moment popłynie z waszych głośników. Musicie tylko kliknąć tutaj.

Zespół Arctic Monkeys, oprócz tego, że wydał album AM (i z tegoż można posłuchać m.in utworu I Want It All), wykonał kilka dni temu cover Hold On We`re Going Home z repertuaru Drake`a. Z kolei ich kawałek Why`d You Only Call Me When You`re High, został wykonany akustycznie przez... Queens Of The Stone Age! Enjoy[Agnieszka Hirt]