12 kwietnia 2014

Co Tam Panie w Muzyce? #21: Znów poważny odcinek?


Oprócz tego, że w lipcu odwiedzi nasz gdyński festiwal, zapowiedział premierę kolejnego solowego albumu na czerwiec tego roku. Możemy się zatem spodziewać że na Openerze Jack White wyśpiewa nieco więcej z nadchodzącego krążka zatytułowanego "Lazaretto". Jednak zanim to nastąpi, niech ciekawość nasyci utwór który jakiś czas temu pojawił się w sieci.

Plotki o nowym materiale docierają także z ust Colina Greenwooda. Chłopaki z Radiohead mają spotkać się podczas wakacji i omówić plany na nowe dzieło. No... jestem ciekawa co wymyślą. Mam pewne wątpliwości czy aby na pewno kolejny album w ich dorobku jest konieczny. Poprzeczkę podnosili sobie przez lata wysoko, więc nie mają łatwego zadania.

Słyszeliście już "Meet Me In The Pale Mooonlight"? Całkiem miłe zaskoczenie, przy czym stylistyka przekazu pozostaje bez zmian. Nie wiadomo czy utwór znajdzie się na drugiej płycie Lany, ale wiadomo że artystka współpracuje z jedną częścią Black Keys. Nie mam pojęcia w czym dokładnie pomaga jej Dan - pozostaje to na razie tajemnicą, podobnie jak oficjalna data premiery "Ultraviolence". Przypominam jeszcze, że pierwszy singiel z nadchodzącego albumu nosi nazwę "West Coast" i być może niedługo go usłyszycie, bo w poniedziałek będzie miał swoją premierę na antenie radiostacji BBC. Przekornie jako rywalkę Lany zawsze proponuję moją ukochaną Jennifer Charles, i tak też będzie tym razem. Wywołuję wilka z lasu!

Wielkimi krokami zbliża się także premiera nowego dzieła szwedzkiej artystki Lykke Li (premiera 5-go maja). Wczoraj do sieci trafił klip do utworu zatytułowanego "No Rest For The Wicked", take a look.

Teraz będzie kilka nowości z naszego kraju a potem wrócimy do tych światowych. Na celownik idzie zespół Crab Invasion. Ciężka praca im jak najbardziej popłaca. Utwór z ich debiutanckiej płyty "Trespass" usłyszy każdy kto zechce obejrzeć klip dokumentujący sesję zdjeciową dla K MAG.

Dalej będzie o Manhattanie. Nie chodzi tu ani o gdańskie centrum handlowe ani o najgęściej zaludnioną dzielnicę Nowego Jorku. O zespół z Polski chodzi, o którym nie każdy wie. W każdym razie 21 kwietnia zaprezentują swój pierwszy utwór zatytułowany "Szanowni Państwo, przed śmiercią źle się czułem". Ma on trwać aż 18 minut... W skład ekipy wchodzą muzycy udzielający się w takich projektach jak: Afro Kolektyw, The Car Is On Fire, CNC, Crab Invasion, Trio Defe czy Armando Suzette. Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami, odsyłam na fanpage.

Na zakończenie wątku polskiego zostawiłam utwór promujący album tria MIKROBI.T. "Binary Beats" wyszło w marcu tego roku i brzmi trochę jak U2 połączone z manierą IAMX. W każdym razie I like it. "XYZ Free Diving" to kawałek, w którym swojego głosu udzielił wokalista Myslovitz i Snowmana - Michał Kowalonek. O ile nie lubię jego wokalu w Myslovitz to tutaj brzmi na prawdę przednio!

Teraz czeka was ekspresowa wycieczka do Londynu. Zespół Wolf Alice przedstawia nowy utwór. Ellie Rowsell śpiewa tym razem o Mona Lisie która płacze a ona stara się ją pocieszyć... czyli Moaning Lisa Smile.

Zostajemy w Londynie ale bardziej skupiamy się na obrazie. Klaxons uważają, że nie ma czasu i nie wystarczy o tym zaśpiewać, trzeba pokazać żeby każdy zrozumiał powagę sytuacji! Ale... na co nie ma czasu? Bo jeśli chodzi o premierę ich trzeciego krążka to jeszcze trochę go zostało, bo usłyszymy go dopiero w czerwcu.

Na zakończenie mądrość ludowa: sława niektórych ludzi niszczy świat. Mowa tu oczywiście o Miley Cyrus. Słyszeliście już na pewno, że pewna szkoła w USA stworzyła przedmiot, na którym dzieciaki mają się uczyć o jej życiu... Jeszcze bardziej niepokoi mnie fakt, że niebawem ona i The Flaming Lips wypuszczą cover The Beatles. Już zacieram ręce na parodie które się po tym pojawią! Ach... i skłamałam, bo dzięki Miley już zapominam o tym, żeby nabijać się z Justina Biebera. Do następnego! [Agnieszka Hirt]