4 września 2010

Recenzja Skowyt "Jest Nas Dwóch"


SKOWYT Jest Nas Dwóch, [2009] MegaTotal.pl || Niezła energia w muzyce, zadziorny wokal pasujący do garażowego grania i (niestety) słaby przekaz - zarówno w tekstach, jak i oprawie graficznej. Znalazłem na to jednak sposób, słuchając singla wyobrażam sobie, że utwory śpiewane są w innym języku. Portugalski sprawdza się najlepiej.

Na "Jest Nas Dwóch" nie znajdziemy nic innowacyjnego, chociaż to akurat wadą nie jest, gdyż zespół przywraca do życia klasyczne, garażowe brzmienia. Na rynku muzycznym jest miejsce i na to. Usłyszymy za to dwa utwory ("Jest Nas Dwóch" i "Nie Czuje Się Winny") o chwytliwych, żywiołowych riffach, prostej, dobrze wpasowanej perkusji i całkiem niezłej ekspresji wokalisty. Teksty są za to straszliwie grafomańskie. Moim numer jeden jest Ty mieszkasz w kaplicy, ja pije z gwinta, które narrator-anarchista kieruje do Boga.


Dobra muzyka na poranne rozbudzenie i być może nawet do zabawy na imprezie. Jednak po dwukrotnym przesłuchaniu mogę odłożyć płytę na kilka miesięcy. Zespół ma potencjał, gdyby tylko znaleźli tekściarza i tworzyli bardziej unikalne kompozycje. Już wcześniejsze utwory wychodziły im lepiej. 4/10 [Michał Nowakowski]